پارتیشن کناف

پارتیشن کناف دیوار های غیر باربری هستند که برای تقسیم فضای داخلی ساختما به کار می روند.

این ساختار شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده و با مقاطع u..cاست که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه به وسیله پیچ مخصوص بر روی ان ها نصب خواهند شد.

درز های میان این صفحات گچی به وسیلهخ ای نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری می شود، به محوی که در انتهای کار سطحی یک پارچه و بدون درز که قابلیت رنگ امیزی و کاشی کاری و یا هر نوع پوشش نهایی دیگری دارد،به دست می اید.

کاربرد پارتیشن کناف درگذشته و در زمان حال:

از دیوار ها‌ در گذشته برای تقسیم‌ بندی ساختمان‌ ها استفاده می‌شد اما برای ساخت دیوار ها هزینه‌ های زیادی صرف می‌ شد و علاوه بر هزینه، زمان زیادی هم برای ساخت آن‌ ها سپری می‌ شد در صورتی‌ که دیوار ها فضای بیشتری را هم اشغال می‌کرد و در نتیجه باعث کوچک‌ تر شدن فضای ساختمان می‌ شد و این موارد یکی از پارتیشن ‌ها به‌ جای دیوار هاست چرا که با استفاده از پارتیشن بندی هم سرعت ساخت بالا می‌ رود و در زمان صرفه‌جویی می‌شود و هم هزینه‌ها کاهش می‌یابد و فضای ساختمان هم در این صورت مقداری افزایش خواهد یافت به همین خاطر در بیشتر شرکت‌ ها و ادارات ا پارتیشن ‌بندی استفاده می‌گردد.

پارتیشن کناف
پارتیشن کناف با طراحی خاص

مزایای پارتیشن کناف:

یکی از مزایای پارتیشن بندی با کناف این است که باعث سبک بودن ساختمان خواهد شد و یکی دیگر از مزایای استفاده از پارتیشن ‌بندی کناف هم تسریع در روند اجرای کار در ساختمان‌ سازی و عدم وقت‌ گیر بودن آن است که اصل اساسی در ساختمان‌ سازی وقت و زمان هست که با استفاده از ‌پارتیشن بندی کناف در ساختمان روند کارها تسریع می‌یابد و در زمان و وقت صرفه‌ جویی می‌ شود و محاسن و مزایای دیگری که باعث مقبولیت پارتیشن ‌بندی کناف و استفاده از آن در ساختمان‌سازی می‌شود.
پارتیشن اداری و پارتیشن ‌بندی کناف به علت تنوع در طرح، ارتفاع، نوع کاربردی و ترکیب‌ بندی رنگ و متریال و ملزومات آن مکمل مناسبی در طراحی دکوراسیون فضا های اداری است این پارتیشن ‌ها بدون آسیب رساندن به کف اصلی فضا قابل‌ نصب به‌ صورت مستقل هستند و همچنین قابل‌جابه‌ جایی نیز می‌باشند.

ساختار پارتیشن کناف:

پارتیشن بندی کنافی شامل سازه‌ های فولادی سبکی می‌ باشند که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر اسکلت سازه کنافی و یا پارتیشن‌ کنافی ما را تشکیل می‌دهند که دارای استحکام زیاد و وزن بسیار سبکی هستند. اگر تناسب وزن دیوارهای کناف با مصالح ساختمانی سنتی مانند آجر فشاری را با هم مقایسه کنیم می‌ بینیم که یک متر مربع تیغه آجر فشاری برابر با ۲۶ کیلو گرم است در حالی‌ که یک متر مربع پارتیشن کناف ۲۵ کیلوگرم بوده و این تناسب قابل‌ توجه و ویژه‌ای است که در ساختمان استفاده از کناف به‌ جای مصالح سنتی وزن ساختمان را کاهش می‌دهد و این یک مزیت خیلی مهم پارتیشن کناف در مقایسه با مصالح سنتی است.

چرا از پارتیشن استفاده میکنیم؟

برای اینکه پارتیشن ها در محلی نصب شوند باید ابتدا کاربر از نصب آن ها هدف خاصی را دنبال کند.
اولین بار در اداره ها ازپارتیشن استفاده شد و از آن پس این  پارتیشن ها به نام پارتیشن اداری یا آفیس پارتیشن شناخته شدند
پارتیشن در حس ما ایجاد امنیت و شخصی سازی را به وجود بیاورد ، فراموش نکنید که این کار در روحیه کاری افراد بسیار تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.
هدف استفاده ازپارتیشن بندی این است كه كارمندان را از مناظر و رفت و آمد افراد و صدا های یك فضای كاری باز ،كه ممكن است تمركز آن ها را به هم بزند دور کند
استفاده از پارتیشن ها برای محیط هایی که خانم ها در آنجا شاغل هستند ، سبب فراهم شدن زمینه امنیت دو چندان شده است و به آن ها کمک می کند تا با همکاران مرد خود رقابت کاری داشته باشند و علاوه بر موارد گفته شده با بالا رفتن اعتماد به به نفس و حفظ حریم شخصی از جمله موارد دیگری هست که می تواند در نهایت سبب پیشرفت کاری و ایجاد یک حس مدیرتی خوب و سازنده در خانم ها شود.

در پارتیشن ‌بندی با کناف می‌ توان دیوار را از انواع عایق‌ های حرارتی و صوتی مانند یونولیت، پشم‌ شیشه و یا انواع دیگر عایق‌ ها پر کرد. یکی دیگر از مزایای پارتیشن بندی با کناف این است که این دیوار های جدا کننده دارای انعطاف‌ معماری و طراحی بالایی هستند و نصب آن‌ ها سریع و آسان است و می‌ توان آن‌ ها را بلافاصله بعد از نصب رنگ‌ آمیزی کرد. مزایای دیگر پارتیشن ‌بندی با کناف این است که قابل تعمیر و ترمیم هستند.

شما می توانید برای نصب پارتیشن کناف و انواع پارتیشن های دیگر با ما در مجموعه مبلمان اداری و پارتیشن پارتیش در تماس باشید.