میز کار گروهی و بررسی تمامی معایب و مزایای انتخاب آن

میز کار گروهی

یکی از ضروری ترین و مهم ترین لوازم اداری در بسیاری از شرکت ها میز اداری ام دی اف می باشد. امروزه میز کار گروهی در انواع و مدل های گوناگونی موجود و در بازار ارائه می شود.هر فرد مطابق با سلیقه و نیاز خود می تواند آنها را سفارش داده و خریداری کند.

به طور کلی امروزه در بسیاری از سازمان ها و شرکت ها، کار گروهی بسیار اهمیت داشته و همفکری و مشورت میان کارمندان باعث به وجود آمدن ایده های شگفت انگیزی می شود.

به علت اهمیت این کار بسیاری از مسئولین اتاقی را به طور مجزا برای کار گروهی انتخاب کرده و برای این منظور سفارش میزکار گروهی می دهند. بسیاری از کارگاه ها انواع میز کار گروهی را با طراحی خاص تولید می کنند.

در مجموعه میز اداری و پارتیشن پارتیش انواع میز کار گروهی با طراحی خاص و قیمت مناسب قابل ارائه می باشد.

میز کار گروهی و مزایای آن

مزایای موجود در این میزها سبب می شود که افراد با مطالعه آنها خرید مطمئن و بهتری داشته باشند.مهم ترین مزایای این میزهای گروهی عبارت است از:

  • چیدمان شیک و ساده
  • ایجاد حریم شخصی برای کار کارمندان
  • دسترسی آسان به قسمت های میز
  • امکان سفارش میز با توجه به تعداد کارمندان
  • داشتن کمدهای بسیار زیاد برای نگهداری وسیله

ارتباط موثر و بهتر کارمندان با یکدیگر

با استفاده از این میز کار گروهی کارمندان با یکدیگر به عنوان یک تیم کار می کنند و ارتباط برقرار می کنند. همچنین باعث همکاری بین سطح های مختلف کارمندان شده به گونه ای که ممکن است احساس صمیمیت بیشتری بین کارمندان با مدیر احساس شود و مدیر نیز در کنار کارمندان به فعالیت می پردازد.

به هرحال کشف کردن کارهای تیمی دارای مزیت های مختلفی بوده که امروزه برای همه آشکار شده است.

مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی

نسبت به اتاق های خصوصی این میزها از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.همچنین با خرید این میزها دیگر لازم نیست میزهای بزرگ و پارتیشن خریداری کرد.

با صرف کمترین هزینه، هر کارمند از تجهیزات و مکان مناسب برای انجام کارهای خود برخوردار می باشد.

دارای حداکثر انعطاف پذیری

به علت انعطاف پذیری بالای این میز کار گروهی، می توانید تعداد کارمند بیشتری را در آن قرار داده و مطابق نیاز و سلیقه خود چیدمان آن را طراحی کنید.

از ویژگی این انعطاف پذیری می توان به جا به جایی سریع و آسان و افزایش و کاهش نیروی انسانی با کمترین هزینه در آن اشاره کرد. در حالی که در دفاتر خصوصی باید برای توسعه نیرو چند واحد اجاره کرده و هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

ایجاد حس بهتری به کارمندان

این میز کار دارای طراحی و چیدمانی می باشد که زیبایی خاصی به فضا بخشیده و حس بهتری را نسبت به اتاقک به کارمند القا می کند. به عبارتی محیط و اتاق کوچک به علت محدود بودن فضا باعث کاهش قدرت تفکر خلاق می شود در حالی که این میز کار دارای فضای تنفسی بیشتری برای کارمندان می باشد.

 

میز کار گروهی و معایب آن

در کنار تمام ویژگی ها و مزایای که برای این میز کار گفته شد، نباید از مشکلات و معایب آن نیز غافل شویم. این مشکلات شامل:

انتقال بیماری

این میزها در کنار نزدیکی و صمیمیت بین کارمندان، به راحتی باعث انقال میکروب ها می شود و بدون داشتن مانع و دیوار در میز کار گروهی، امکان انتقال بیماری از کارمندی که سرماخورده به همکاران دیگر وجود دارد. اگر تمام کارمندان بیمار شوند و درخواست مرخصی کنند باعث کاهش بهره وری کار می شود.

پرت شدن حواس کارمندان در استفاده از میز کار گروهی

یکی از مهم ترین معایب این میزها حواس پرتی کارمندان به علت شنیدن تمام مکالمات تلفنی و شخصی سایر همکاران می باشد.یا ممکن است عادات یک همکار بسیار آزاردهنده شود در نتیجه باعث می شود تمرکز کافی روی کار نداشته باشید.

به طور کلی اتاق های خصوصی نیز ممکن است باعث حواس پرتی شود اما احساس حریم خصوصی در آن تمرکز را آسان تر می کند.

ایجاد فشار و استرس بیشتر

نداشتن حریم خصوصی و پرت شدن حواس، باعث ایجاد استرس برای کارمندان می شود. به عبارتی میز کار گروهی باعث می شود کارمند حس کند توقع بیشتری از او داشته و باعث سرگیجه و بروز مشکلات عصبی می شود.

به طور کلی مجموعه پارتیش انواع سفارش میز اداری نظیر میز کار گروهی، میز مدیریت ام دی اف، میز کنفرانس ام دی اف ، میز منشی ام دی اف و … را با نازل ترین قیمت و طراحی منحصر بفرد می پذیرد.

 

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =